T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Düzce İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bisiklet Etknlikleri

Güncelleme Tarihi: 17/10/2017

15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu Etkinlikleri Başladı

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitleri Anısına düzenlenen Bisiklet Turu Etkinlikleri Anıtpark Meydanında düzenlenen açılış töreni ile başladı. İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK açılış konuşmalarında; 15 Temmuz'un üzerinden bir yıl geçtiğini ve bu günün Türk milletinin birliğine, dirliğine hizmet eder hale geldiğini söyledi.15 Temmuz’un dışarıdan kaynaklı bir çete hareketi olduğunu, şehitler zincirimize yeni halkalar katıldığı, gaziler kervanına yeni gazilerimizin katıldığı, bundan sonrası için hep birlikte tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için bütün insanlığa barış, adalet ve özgürlük için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Anısına Bisiklet Turları kapsamında hergün çeşitli etkinlikler düzenleyeceğini belirtti.

Açılış konuşmaları sonrası bisiklet ekibi şehitliğimizi ve Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın mezarını ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürümüzün liderliğinde İl Kültür Turizm Müdürü Özcan BUDAK ve Bisiklet Kulübü temsilcileri, Gençlik Merkezi, sağlık personelleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla Gümüşova ve Cumayeri ilçelerine bisikletlerle gidilerek farkındalık oluşturuldu.
15 TEMMUZ ANISINA ALMANYA’DAN YOLA ÇIKARAK ANKARAYA GİDECEK OLAN 15 TEMMUZ BİSİKLET EKİBİNDEN İL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ile Düzce Bisiklet Kulübü tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen bisiklet turunun ikinci günü Gölyaka ve Çilimli ilçelerine yapılan ziyaretlerle sürürken,Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz personellerinden olaşan Bisiklet Ekibimiz 15 Temmuz şehitlerini unutturmamak için Almanya’dan Türkiye’ye bisikletleriyle gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ziyaret edecek olan gruba eşlik etmiştir.

Akabinde 15 Temmuz şehitleri anısına Almanya’nın Münih kentinden yola çıkan 5 kişilik Bisiklet ekibi Düzce İl Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini belirten ÖZYÖRÜK birlik ve beraberliğimizi korumak maksadıyla ve 15 Temmuz ruhunu ve şehitlerimizi unutturmamak adına yapılan bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu bu kadar uzun bir yol kateden ekipte yer alan tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunarım dedi.  BİSİKLET EKİBİMİZE BİSİKLET KULLANIMI VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR

 İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde sağlık çalışanlarımızdan oluşturduğumuz bisiklet ekibimizin ilimizde yapılacak etkinlik ve turlarda daha profesyonel bir yaklaşımla yer alması amacıyla Düzce Bisiklet Kulübü tarafından bisiklet kullanımı ve güvenli sürüş teknikleri konularında eğitim düzenlenmiştir. 

SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN BAŞLATMIŞ OLDUĞU TÜRKİYE SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM PROGRAMI KAPSAMINDA, DÜZCE’DEKİ BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Düzce ili Gölyaka ilçesinde yaşayan İhtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere bisiklet dağıtımı yapılmıştır. Vatandaşlarımıza fiziksel aktivite yaptırmak ve onları hareketli yaşama özendirmek amacıyla dağıtılan bisikletler  Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün ve Gölyaka Belediyesi'nin organize ettiği törenle teslim edildi. Bisiklet dağıtım törenine Gölyaka Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ, Gölyaka Belediye Başkanı Sayın Bekir AKBULUT, İlçe Emniyet Amiri Sayın Özgür CENGİZ, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Nadir ÇAVUŞOĞLU, İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı olmayan hastalıklar, programlar ve Kanser Şube Müdürü V. Dr.Merve KESKİN, Gölyaka Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Beyza AKSOY KÖSE ve aileler katılmıştır.GölyakaBisiklet (3).JPGİL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ BİSİKLET EKİBİMİZ YIĞILCA İLÇEMİZDE BİSİKLET TURUNA KATILDI

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz personellerinden oluşturduğumuz Bisiklet Ekibimiz Yığılca İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma günü kapsamında düzenlenen Bisiklet Turuna katılmıştır.

Yığılca İlçemizde bulunan 15 Temmuz Şehitler Parkında düzenlenen programa Yığılca Belediye Başkanı Sayın Muzaffer YİĞİT  de katılmış olup; Belediye Başkanına İl Sağlık ve Halk Sağlığı Bisiklet Ekibimiz tarafından Türk Bayrağı ve bisiklet hediye edilmiştir.                                                 DÜZCE ERKEK ÇOCUK EVİNDE KALAN ÇOCUKLARIMIZA BİSİKLET HEDİYE ETTİK

04/01/2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Hamidiye Mahallesinde bulunan Erkek Çocuk Evinde kalan çocuklarımıza Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” kapsamında Düzce Valisi Sayın Zülkif DAĞLI, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK ve Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Sayın Zeki YILDIRIM’ ın katılımıyla düzenlenen törende 35 bisiklet teslim edilmiştir.İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN OLUŞAN BİSİKLET EKİBİ OLUŞTURULMUŞTUR

 İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK’ün destekleriyle İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarımızdan oluşan bisiklet ekibi oluşturulmuştur. Bisiklet ekibimiz İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde düzenlenen faaliyet, etkinlik ve kampanyalara katılacaklardır.

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.ÖZYÖRÜK günlük hayatımızda fiziksel aktivitenin önemli olduğunu, günümüzde insanlarımızın giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemesinin özellikle vücudumuz üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu, vücut ağırlığının artışı ile başta Obezite olmak üzere kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz vb. gibi kronik hastalıkların görülme sıklığının arttığının unutulmaması gerektiği, fiziksel aktivite alışkanlığının, her yaşta sağlığımıza yararlı olduğunu, düzenli fiziksel aktivitenin, çocukluk çağından itibaren alışkanlık haline gelmesi gerektiği belirterek, egzersizi yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmek ve en azından her birey için günlük bedensel aktivite miktarını arttırmak bireysel sağlığımızın korunması ve ileride karşılaşılacak sağlık tehditlerinin azaltılması konusunda oldukça büyük öneme sahip olduğunun unutulmaması gerektiği belirtti.

 İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Bisiklet ekibimizin de özellikle ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile halkımıza fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasında noktasında öncülük edeceğini belirtmiştir.İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİĞİNE DESTEK SAĞLANMIŞTIR

 15-19 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı-Gençlik haftası olarak kutlanmıştır.

İlimizde Gençlik Haftası 15 Mayıs günü Düzce Belediye önünden başlayıp Anıtpark meydanına kadar Gençlik Yürüyüşü ve akabinde anıtpark’ta yapılan çelenk koyma töreni ile başlamış olup; yürüyüşe ve törene İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personellerimiz katılım sağlamıştır.

Hafta boyunca Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda ilimiz genelinde çeşitli kültürel faaliyetler, gösteri programları ve spor müsabakaları düzenlenmiştir.

            Gençlik Haftası kapanış töreni 19 Mayıs Cuma günü Düzce 18 Temmuz kapalı spor salonunda Düzce Valimiz Sayın Zülkif DAĞLI, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri ve halkımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir..

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı-Gençlik haftası programında öncelikle çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu,  milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş, kendini ifade edebilen ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesin günümüz türkiyesinde çok önemli olduğu vurgulamıştır. ÖZYÖRÜK bu bağlamda Gençlik Haftası kapsamında Müdürlük olarak yürüttüğümüz “Sağlığını Seç Harekete Geç” projesi kapsamında Tiyatro, Şiir ve Müzik gruplarından temsilcilere, Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Nasıl Bir Gençlik Projesine ilimizden katılan öğrencilere, gençlik haftası kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında derece girenlere ve 2016 yılında Türkiye ve Dünya çapındaki spor müsabakalarında dereceye giren sporcularımız olmak üzere toplam 151 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

          
TEOG BİRİNCİLERİNE BİSİKLET

              Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Fiziksel Aktivite İmkanlarının Geliştirilmesi “ İşbirliği Protokolü kapsamında 13/06/2017 tarihinde Düzce Valiliği Konferans salonunda Sayın Valimiz Zülkif DAĞLI’nın katılımlarıyla 24-25 Mayıs 2017 tarihinde yapılan TEOG sınavında tam puan alan 52 başarılı öğrencimize bisiklet hediye edilmiştir.

             “Yaz kış demeyecekler”
  Törende konuşan Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK program kapsamında il Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak il genelinde yaz kış demeden farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Sağlık bakanlığımızın uzun süreden beri yürüttüğü fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında ilimizde fiziksel aktivite etkinliklerini düzenlediklerini. Ayrıca kış aylarında da fiziksel aktivite etkinliklerine devam edileceğini belirtti.

 İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik haftası törenlerine katılan gençlerimize ve sporcularımıza Fiziksel Aktivitenin teşvik edilmesi amacıyla Bisiklet hediye edildiği, ayrıca mülteci çocuklarımız için başlattığımız bisiklet kardeşliği projemiz ile çocuklarımıza bisiklet hediye edildiği, bu etkinliğin tüm projelere entegre etmeye çalıştıklarını belirterek, bugün ise İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bir projesi olan TEOG’da tam puan almış sınavlarında ve okullarında başarılı olmuş çocuklarımıza birer bisiklet hediye ediyoruz. Ülkemizin bu çocuklarımızdan çok büyük beklentisi var öncelikle benim çocuklarımızdan isteğim yaşamları boyunca insanlıkta ve erdemde de birinci olmaları dır diye konuştu.

   “Sadece bedene değil ruha hitap edecekler”

  ÖZYÖRÜK İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması ve geliştirilmesinin yanısıra  çok önem verdiğimiz bir çalışma daha başlattıklarını belirterek ruh ve gönül hareketi adı altında hayata geçirilecek bu proje ile sadece bedenlerimizi değil ruhlarımızı da doyurarak bedensel ve ruhsal sağlığımızı korumayı hedeflediklerini belirtti.