DÜZCE MERKEZ ARAPÇİFTLİĞİ MAHALLESİNDE HİZMET VERECEK OLAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.
08 Ağustos 2019

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ Sağlık Bakanlığı olarak amacımız nitelikli sağlık hizmeti sunmak, verimli ve kaliteli sağlık hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmak amacıyla tam zamanlı olarak 7/24 çalışmaya devam ettiklerini belirterek,

Bugün burada temelini attığımız Merkez Arapçiftliği Mahallesinde yer alan 3.492,00 metrekare yüzölçümlü 169 nolu parsele yapılmasını planladığımız 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 7/24 hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz ile bölge halkına daha hızlı, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti vereceklerini, aynı zamanda Sarayyeri, Akınlar, Çamköy ve Sancaklar mahallesinde oturan vatandaşlarımızın da bu hizmetlerden yararlanacağını, sağlık tesisimizin hizmete girmesinden sonra bu bölgemizde oturan vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alabilmesi için diğer bölgelerde bulunan sağlık merkezlerine gitmek zorunda kalmayacaklarını, sağlık tesisimizin 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde bitirilmesinin planlandığını belirtti.

Dr. YILMAZ amacımız ilimizi sağlık alanında marka bir şehir haline getirmek olduğu bu doğrultuda 7/24 çalışmaya devam ettiklerini, inşallah da bugün temelini attığımız bu sağlık tesisimizin açılışını da hep beraber yapmak istediğini belirterek, sağlık tesisimizin ilimize ve bölge halkımıza hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Törende sırasıyla konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Sayın Ayşe KEŞİR, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Ümit YILMAZ ve Düzce Valilisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI yaptıkları konuşmalarda; bugün temelini atmış olduğumuz sağlık tesisimizin tamamlanmasıyla vatandaşlarımızın nitelikli, kaliteli ve modern bir sağlık tesisine kavuşacağını, Aile Sağlığı Merkezin ve 7/24 hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun ilimize ve bölge halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Temel atma törenine Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Sayın Ayşe KEŞİR, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Ümit YILMAZ, Düzce Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin DENİZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Zeki YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Nuran KARTAL, İl Müftüsü Sayın Hüseyin CAN, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Sayın Prof.Dr.Öner Abidin BALBAY, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Mustafa KESKİN, Sağlık Yöneticilerimiz ve vatandaşlarımız katılmıştır.

Konuşmaların ardından İl Müftümüz Sayın Hüseyin CAN’ın duasının ardında Protokol üyelerimizin katılımıyla temele ilk beton döküldü.


IMG_0609.JPG
IMG_0616.JPG
IMG_0639.JPG
IMG_0654.JPG
IMG_0672.JPG
IMG_0591.JPG