SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİMİZİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
08 Ağustos 2019

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM); ile amacımız sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak olduğunu belirtti.

Dr. YILMAZ bugün burada açılışını yaptığımız merkezimiz 5.555.90 metrekare yüzölçümlü 1 ada 33 nolu parsel üzerinde 34 araçlık açık otopark kapasitesine sahip, 3 blok şeklinde yapılmış olup, Halk Sağlığı Laboratuarı dışında diğer birimlerimiz taşınmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Halk Sağlığı Laboratuarımızda en kısa sürede bura taşınarak hizmet vermeye başlayacaktır. Merkezimizin 19.06.2018 tarihinde geçici kabulü yapılmış ve 450 iş günü gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.

      Sağlıklı Hayat Merkezimizin içinde; Beslenme Danışmanlığı, Kronik Hastalıkların Yönetimi, Fiziksel Aktivite, Kadın ve Üreme Sağlığı, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkez (KETEM) Faaliyetleri, Sosyal Çalışmalar ve Toplumsal Destek, Çocuk ve Ergen Sağlığı Danışmanlığı, Okul Sağlığı Hizmetleri,  Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri, Sigara Bırakma Polikliniği, Verem Savaş Birimi, Enjeksiyon-Pansuman Hizmetleri, Halk Sağlığı Laboratuar Hizmetleri, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Hizmet birimleri, ayrıca yerleşke içerisinde ek bina olarak Merkez 6 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yer aldığını belirtti.

Dr. YILMAZ Sağlıklı Hayat Merkezi ve diğer birimlerimizde; 1 Uzman Tabip, 7 Pratisyen tabip, 2 Diş Hekimi, 1 Psikolog, 2 Diyetisyen, 2 Fizyoterapist, 1 Çocuk Gelişimci, 1 Sosyal Çalışmacı, 4 Biyolog, 1 Tıbbi Sekreter, 10 Ebe, 4 Hemşire, 3 Sağlık Memuru, 1 Laboratuvar Teknisyeni, 2 Röntgen Teknisyeni, 2 VHKİ, 3 Kamu İşçisi olmak üzere toplam 47 personel ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verilecektir dedi.

Dr. YILMAZ Sağlıklı Hayat Merkezi ile Hedefimiz; 7’den 77’ye herkese sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak, fiziksel aktiviteyi teşvik etmek, bedenen ve ruhen sağlıklı nesilleri yetişmek, sağlıklı hayatı teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini bilinçlendirmektir 2. sırada yer alan kanserde erken tanı ve teşhisi sağlamak, Alkol/Tütün/Madde bağımlılığıyla etkili mücadele etmek, olduğunu belirtti.


           Açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Sayın Ayşe KEŞİR, Düzce Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, Vali Yardımcısı Sayın Abdulgani MAĞ,  Protokol Üyeleri, Sağlık Yöneticilerimiz ve vatandaşlarımız katılmıştır.

IMG_1215.JPGIMG_1186.JPGIMG_1225.JPGIMG_1201.JPGIMG_1196.JPG