HÂL HATIR EKİBİ İŞBAŞINDA
08 Ağustos 2019

Düzce İl Sağlık Müdürü olarak göreve getirilen ve göreve geldiği günden itibaren aralıksız çalışmalarına devam eden Dr. Yasin YILMAZ  yeni icraatleri arasında yatan hastalara "Hal Hatır Ekibleri " ni uygulamaya koyması oldu.

            12.02 2019 tarihinde bu örnek uygulamayı hayata geçiren İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ konu ile ilgili şu açıklamalara yer verdi;

YILMAZ Geçmişten günümüze kadar gelen süreçte, hal hatır sormak ve hasta ziyaretinde bulunmak en insani görevlerimizden biri olup  hem hasta hem de ziyaret eden açısından büyük yararları vardır.

"Hal Hatır Ekibimizin" kuruluş amacı; hasta memnuniyetini sağlamaya yönelik olduğunun altını çizerek “Biz ev sahibiyiz, hastalarımız da misafirimiz. Onları ne kadar iyi ağırlarsak buradan mutlu ayrılırlar. Bu misafirperverliğin bir göstergesi olarak hayata geçirilen “Hâl Hatır ekibimiz ”  Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde ve Akçakoca Devlet Hastanesinde yatmakta olan Hastaların, hastane bünyesinde konakladığı (kaldığı) süre içerisinde faydalandığı yada faydalanmadığı tüm hizmetlerden memnuniyet, şikayet, düşünce ve görüşleri hakkında bilgi sahibi olmak, elde edilen veriler ile gerekli ölçme ve değerlendirmeler ışığında hastanelerde hizmet kalitesini arttırmaktır.

Hasta ziyareti ile hastaya moral verilir, hastanın gönlü alınır, acıları paylaşılır, hasta yalnızlık ve kimsesizlik duygusundan kurtarılarak, ona yaşama sevinci aşılanır. Ayrıca sosyal ilişkiler geliştirilerek hal hatır soran ile hasta arasında pozitif bir bağ kurulur. Hal Hatır Uygulaması kapsamında, hastanelerimizde tedavi gören tüm hastalarımızı ziyaret ederek Geçmiş Olsun Dileklerimizi sunmak, İstekleri ve şikâyetleri varsa hepsini not alarak ve hastane yönetimine iletilerek ekipçe çözüme kavuşturmaktır. Bu uygulama hastalar için çok önemli bir hizmet olacaktır.  Hastalar kendilerini daha iyi hissedecek ve  iyileşme süreçlerinde de olumlu katkı sağlayacaktır."

 Hal Hatır uygulaması ile özellikle kliniklerde çalışan sağlık çalışanlarınında daha güvenli, daha huzurlu ve rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktır" dedi.


0fb3af19-fd37-4fff-836c-8b9b2d46c3ef.jpg659c2674-42e5-42a8-9740-9241122fe24c.jpg