1 Ekim Dünya Yaşlılar Haftası’nda Huzurevi Sakinlerine Anlamlı Ziyaret
02 Ekim 2018

Doğum oranlarının düşmesi ve teknolojik gelişmelerin sağlık hizmetlerinde etkili kullanımı, bilinçli beslenme ve hareketli yaşam, ortalama yaşam beklentisinin uzamasına ve yaşlı nüfusun toplam nüfus içerisindeki payının artmasına olanak sağlamıştır. Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak anılmaktadır.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Sağlıklı yaşam araçları ile 1 Ekim 2018 tarihinde  Neriman ÇİLİNGİR Huzurevine,  2 Ekim 2018 tarihinde Muharrem SANCAKLI Huzurevine ziyaret programları düzenlenmiştir.

Ziyarette  İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr. İbrahim ÖZCAN, Halk Sağlığı Başkanı Uz.Dr.Ökkeş KEPEK, Destek ve Personel Hizmetleri Başkanı Salim YILDIRIM ve sağlık çalışanlar yer aldı.

 İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr. İbrahim ÖZCAN huzurevi sakinleri ile bir araya gelerek, bir süre sohbet ettiler. Yaşlıların istek ve taleplerini dinleyen ÖZCAN yaşlıların sağlık konusunu önemsediklerini belirterek, “Burada, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda, sorunsuz olarak yaşamanızı devam ettirmeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Akabinde Huzurevi sakinlerimize kanser taraması,vücut analiz ölçümü, karbonmonoksit  ölçümü, glikoz, tansiyon ölçümü, ve ağız diş sağlığı taraması yapılmıştır.