1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
08 Aralık 2017

Ülkemiz başta depremler olmak üzere sel, toprak kayması, çığ düşmesi gibi doğal afetlere sıkça maruz kalmaktadır. Doğal afetlerin yanı sıra endüstriyel kazalar ve kitlesel olaylar ile acil hastalık ve yaralanma hallerinde hızlı ve etkin müdahale ile ölümlerin önlenmesi ve sakatlıkların azaltılması öncelikli hedeflerimizdendir.

Acil Sağlık Hizmetlerinin tanıtımı ve halkın farkındalığını artırabilmek amacı ile 1-7 Aralık tarihleri arası “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” olarak kutlanıyor.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Ekim ve Aralık ayları arasında Acil Sağlık Hizmetleri konusunda çalışanların, öğrencilerin ve vatandaşlarımızın temel bilgilerle donatılması, Öğrencilere; 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin nasıl çalıştığı, 112 Acil Servis'nin ne zaman aranması gerektiği, Acil Servis arandıktan sonra yapılacak işlemleri, Trafikte Ambulanslara Yol Vermenin önemi ve 112 Çağrı Merkezinin Gereksiz Aramalarla Meşgul Edilmemesi gerektiği konularında bilgilendirmeler yapılmıştır.

112 Acil sağlık hizmetleri ekiplerimiz, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak hizmet vermektedir.