COVİD-19 PANDEMİ DENETİMLERİMİZİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
11 Ağustos 2020

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Valimiz Sayın Cevdet ATAY’ın öncülüğünde “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla Covid-19 denetimlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

Kontrollü Sosyal Hayat Döneminde “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla Covid-19 tedbirlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler hareketliliğin yoğun olduğu şehir merkezinde Valimiz Sayın Cevdet ATAY öncülüğünde, Vali Yardımcılarımız, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali AKKAPLAN, İl Jandarma Komutanı Jan.Alb. Sayın Mustafa ÇETİNKAYA, Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Cengiz TUNCER, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ, Mülki İdari Amirler ile diğer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, 112, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve  Zabıta  ekipleriyle birlikte, gerçekleştirildi.

            Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen denetim kapsamında; ilimizde iş yerleri, marketler, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, kuaför ve güzellik salonları, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, taksi durakları, ile tüm yaşam alanlarında Covid-19 tedbirleri denetlendi.

Vatandaşlarımıza Covid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı denetimlerde iş yeri sahipleri, çalışanlar ve müşterilere Maske, Sosyal Mesafe ve Temizlik hatırlatması yapılarak broşür ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.  

Toplu taşıma araçlarında yapılan denetimlerde yolcu sayısı, maske kullanımı ve fiziki mesafeye uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Sürücü ve yolculardan tedbirlere riayet edilmesi hususunda destek istendi.

Ticari taksi ve taksi duraklarında gerçekleştirilen denetimlerde araçların düzenli periyotlarda dezenfekte edilmesinin önemine dikkat çekilerek yolcular için dezenfektan ya da 80 derece kolonya bulundurulması yönünde uyarılarda bulunuldu.

#KontrollüSosyalHayat

#Maske

#Mesafe

#Hijyen1.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
2.jpg