Valimiz Sayın Cevdet ATAY’ın öncülüğünde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ’ın katılımıyla “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla başlatılan denetimleriz şehir merkezi ile devam ediyor.
19 Ağustos 2020

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Valimiz Sayın Cevdet ATAY’ın öncülüğünde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ’ın katılımıyla “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla başlatılan denetimleriz şehir merkezi ile devam ediyor.

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen denetim kapsamında; 112, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve  Zabıta  ekiplerimiz ile birlikte ilimizde iş yerleri, marketler, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, camiler, kuaför ve güzellik salonları, düğün ve nikah salonları, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, taksi durakları, ile tüm yaşam alanları başta olmak üzere denetimler yapılarak kontroller gerçekleştirildi.

Ekiplerimizce kontrollü sosyal hayat döneminde; vatandaşlarımıza Covid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirilmelerin yapıldı, denetimlerde iş yeri sahipleri, çalışanlar ve müşterilere Maske, Sosyal Mesafe ve Temizlik hatırlatması yapılarak broşür ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.  

#Maske

#Sosyal Mesafe

#Hijyen

Kurallarına uyalım.1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg