DİJİTAL BAĞIMLILIĞA KARŞI HAYATA GÜVENLE BAĞLAN ETKİNLİĞİMİZ DÜZENLENMİŞTİR.
07 Mayıs 2019

Düzce Valiliğimiz öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve Yeşilay işbirliği ile 4 Mayıs 2019 tarihinde Düzce Anıtpark Meydanında “Dijital Bağımlılığa Karşı “HAYATA GÜVENLE BAĞLAN” Farkındalık etkinliğimiz düzenlenmiştir.

Anıtpark Meydanında ekiplerimizce oluşturulan alanda animatörler eşliğinde Kum Boyama ve Parmak Boyama etkinliği ile çocuklarımızın güzel ve mutlu bir gün geçirmesi sağlanmıştır

Ayrıca etkinlik kapsamında Dijital Bağımlılık ile ilgili ailelerde ve çocuklarda farkındalık oluşturmak, çocukların sanal ortamda güvenlik önlemlerini almaları ve mahremiyetlerini korumaları yönünde temel, basit koruyucu önlem içeren broşürler dağıtılarak bilgiler paylaşılmıştır.

Bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen problemli internet/bilgisayar kullanımı, sosyal ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine, aile bağlarının zayıflamasına neden olmakta özellikle küçük yaştan itibaren çocuklar tablet, telefon, internet ile tanışmakta ve büyük vaktini sanal ortamda geçirmektedirler.

Çocuklarımız, oyun yoluyla sosyal ve kültürel normları öğrenir ve yetiştiği kültürde nelerin önemli ve uygun olduğu hakkında bilgi edinir. Arkadaşlık kurma, paylaşma, yardımlaşma, kendi haklarını koruma, başkalarının haklarına saygılı olma, gruba katılma, cinsiyet rolü, büyüklere karşı saygı, küçüklere karşı sevgi gibi sosyal gelişimi ile ilgili birçok yeteneği oyun yoluyla kazandığı unutulmamalıdır.


WhatsApp Image 2019-05-06 at 09.20.58 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-05-06 at 09.22.20.jpeg
WhatsApp Image 2019-05-06 at 09.22.24 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-05-06 at 09.22.24.jpeg