İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ DR.YASİN YILMAZ’IN 1-7 MART DEPREM HAFTASI MESAJI
02 Mart 2021

         İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ; her yıl Mart ayının ilk haftası deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmakta olduğunu belirterek;

            İlimiz 17 Ağustos 1999 Kocaeli Gölcük ve 12 Kasım Düzce depremini yaşamış, bu depremlerde birçok insan hayatını kaybetmiş ve birçok vatandaşımız yaralanmıştır.  Bu vesile ile hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza tekrardan  Allah rahmet diliyorum.

            Bu yönüyle ilimizde, deprem ve doğal afetlere karşı önlem alma ve zarar azaltma kültürünün geliştirilmesi ile  afet hazırlıklarının  modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanarak Devletin ve bireylerden başlayarak toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı ve katkılarının yanı sıra, kurumlar arası eşgüdümle yürütülmesinin önem arz etmekte olduğunu belirtti.

         Bu bağlamda; özellikle personelimizin bilinçlendirilmesine yönelik etkinliklere ve uygulamalı eğitim çalışmalarına süreklilik kazandırmış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz eğitimler, tatbikatlar ile personelimizin bilinçlendirilmesi ve afet farkındalığı oluşturmaya çalışıyoruz.

           Çünkü biliyoruz ki eğitilmiş, bilinçli bireylerin oluşturduğu bir toplumda, yerinde zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltmaktadır.

            İl Sağlık Müdürlüğü olarak Ülkemizin ve bölgemizin deprem riski altında olduğu bilinciyle hareket ederek, Afetlere karşı hazırlık, zarar azaltma, kurtarma ve iyileştirme çalışmalarının personelimizin beklentilerine yanıt oluşturan, hızlı, etkin, zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılması, geleceğimiz yönünden zorunluluk olup, bu kapsamadaki çalışmalarımızı her yıl yenilenen eğitim programlarımızla sürdürmekteyiz.

            Dr. YILMAZ Deprem Haftasının afetlere karşı hazırlıklı olunmasında farkındalık ve deprem bilincinin oluşmasına katkı sağlamasını diliyor, tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden ve diğer doğal afetlerden uzak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum" dedi.