Düzce’de İlk Defa Hastane Yöneticilerine Yönelik Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Yönetici Eğitimi Düzenlendi
10 Şubat 2022

    08-09 Şubat 2022 tarihlerinde Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Biriminin koordinasyonunda, İlimizde ilk defa hastane yöneticileri ile inceleme makamı yetkililerine yönelik "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) Yönetici Eğitimi" düzenlenmiştir.

     İki oturum halinde düzenlenen eğitimde; Hastane Afet ve Acil Durum Planları Uygulama Yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra HAP kılavuzu tanıtımı, plan hazırlama tarihleri, risk iletişimi, afet risklerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar, olaya özel planlar, psikososyal destek faaliyetleri, yıl içinde yapılması gereken masa başı ve saha tatbikatları konularında sunumlar yapılmıştır.

   HAP Yönetici Eğitimlerine ilimizde faaliyet gösteren tüm kamu/özel hastanelerin Başhekimleri katılım sağlamış olup, eğitim sonunda katılımcılara katılım belgeleri ile eğitmenlere teşekkür belgeleri İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Mevlüt YILDIZ tarafından takdim edilmiştir.
1.JPG
8.JPG
1.JPG
6.JPG

3.JPG
4.JPG
7.JPG
2.JPG
3.JPG
2.JPG4.JPG
5.JPG
5.JPG