HUZUR EVİ SAKİNLERİ İLE PERSONELLERİNE YÖNELİK 3. DOZ AŞI UYGULAMASINA BAŞLANDI.
02 Temmuz 2021

Covid-19 ile mücadelede yürütülen aşılama programı kapsamında; vatandaşlarımızın hızlıca COVID-19 aşısına ulaşabilmeleri amacıyla, oluşturulan mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamalarımız hızla devam ediyoruz.

Mobil Sağlık ekiplerimizce Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Neriman Çilingir ve Muharrem Sancaklı huzur evinde kalan yaş almış vatandaşlarımız ile personellere 3. doz covid-19 aşı uygulamasına başlandı.

Ekiplerimizce aşı yapılmadan önce huzurevi sakinlerini aşı hakkında bilgilendirdi. Sağlık personellerimiz, daha sonra mesafe ve hijyen kurallarına uyarak, doktor gözetiminde, Covid-19 aşısının üçüncü dozunu uyguladı. Covid-19 aşılama programı kapsamında huzurevi personeli de aşılandı.

112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerinin hazır bulunduğu aşı uygulamasında aşı yapıldıktan sonra huzurevi sakinleri ve personeli bir süre gözetim altında tutuldu.

İlimizin çeşitli noktalarında geçici olarak oluşturulan aşı merkezleri ve mobil sağlık ekiplerimizce aşı uygulamasına devam edilmekte olup; tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. 


6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG