ROMATİZMAL HASTALIKLARA FARKLI YAKLAŞIMLAR BAŞLIKLI PANEL VE HALK EĞİTİMİ-HASTA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENMİŞTİR.
20 Temmuz 2019

Romatizmal hastalıklar konusundaki farkındalığı artırarak erken tanı ve tedavisinin önünü açmak amacıyla Düzce Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği (TRASD) iş birliği ile 20 Temmuz Cumartesi günü ilimiz merkez Kredi Yurtlar Kurumu konferans salonunda ‘‘Romatizmal Hastalıklara Farklı Yaklaşımlar’’ konulu halk eğitimimiz düzenlenmiştir.

20 Temmuz Cumartesi günü Saat 13:30-17:30 saatleri arasında düzenlenen eğitim ve hasta bilgilendirme toplantısına İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ, sağlık yönetici ve çalışanlarımız ile çok sayıda vatandaşımız katılmıştır.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. YASİN YILMAZ yaptığı açılış konuşmasının ardından Moderatörlüğü Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Başkanı Sayın Prof.Dr.Nilay ŞAHİN’in yaptığı Halk Eğitimi-Hasta Bilgilendirme Toplantısının akabinde  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Romatoloji BD Başkanı (TRASD) İstanbul Şube Başkanı Sayın Prof.Dr.Tuncay DURUÖZ tarafından Romatizmal hastalıklar ve bel ağrıları konularında güncel tanı, tedavi, eğzersiz ve pratik uygulamalar ile ilgili eğitim verilmiştir.

Ardından Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Başkanı Sayın Prof.Dr. Nilay ŞAHİN tarafından romatizmal hastalık ve diz ağrıları konularında özellikle günlük rutinimizde bize yardımcı olacak pratik ve teorik son yenilikler ve romatoloji hastalarda egzersizin önemi ile ilgili konularda eğitim verilmiştir.

Verimli geçen eğitimimiz  soru cevap şeklinde sona ermiştir.
IMG_2227.JPGIMG_2244.JPGIMG_2250.JPGIMG_2240.JPGIMG_2180.JPGIMG_2209.JPGIMG_2198.JPGIMG_2159.JPG