Roman Vatandaşların Yaşam Şartlarının İyileştirmeye Yönelik Halk Eğitimleri Düzenlenmiştir
26 Şubat 2018

15.01.2018 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantı da ilimizdeki Roman Vatandaşların Yaşam Şartlarının İyileştirmeye Yönelik İl Sağlık Müdürlüğü'nün Roman Mahallerinde ki faaliyetlerinin artırması kararına istinaden İl Müdürlüğümüzce ilimiz merkezinde bulunan Roman Mahallerine yönelik faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce 20 Şubat 2018 Salı Günü sabah Çamköy Toki Kuran Kursunda, öğleden sonra Ağa Mahallesi ve Ağa Mahallesi HZ Hüseyin Kuran Kursunda, Bağımlılık, Hijyen, Ağız Diş Bakımı, Üreme Sağlığı, Aile Planlaması, Kanserde Erken Teşhis ve Tarama Yöntemleri konusunda eğitim düzenlenmiştir.

 21 Şubat 2018 Çarsamba Günü Akpınar Kuran Kursunda, 22 Şubat Perşembe günü Çay Mahallesi Kuran Kursunda, 23 Şubat Cuma günü Çay Mahallesi. Suphi Paşa Kuran Kursunda Bağımlılık, Hijyen, Ağız Diş Bakımı, Üreme Sağlığı, Aile Planlaması, Kanserde Erken Teşhis ve Tarama Yöntemleri konusunda toplam 118 kişiye eğitim verilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce hafta boyunca yapılan etkinliklerde; 21 kişiye mamagrofi için randevu verilmiş, 4 kişiden SMEAR alınmış, 81 kişiye GGK Kiti dağıtılmış, 86 kişiye boy kilo ölçümü yapılarak sağlıklı beslenme önerilerinde bulunulmuş, Sağlıklı yaşam aracı ve SMEAR Aracı ile etkinlik süresince kurs bahçelerinde vatandaşlarımızın farkında lığını arttırmak amacıyla stand açılmıştır.