Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde Vardiya Sistemi Uygulaması başladı
23 Ocak 2018

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde 'polikliniklerde vardiya sistemi uygulaması' başladı. Bazı polikliniklerde uygulanacak sistemle vatandaşlar, 16.00 ila 22.00 saatleri arasında muayene olabilecek. 
İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.İbrahim ÖZCAN, nüfusu 374.075.geçen şehirde polikliniklere müracaat eden hasta sayılarının yoğun olduğunu özellikle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi polikliniklerine 2017 yılında yaklaşık olarak 1.112.258 bin il genelinde 1.998.024 hastanın müracaat ettiğini belirtti.Amacımız daha iyi sağlık hizmeti sunmaktır. Bu kapsamda 09.00-16.00 saatleri arasında polikliniklerdeki hasta yoğunluğunun ve Acil servisin yoğunluğunun azaltılabilmesi için mesai saatlerini 6 saat daha arttırdık.
"Vatandaşlarımıza ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Bakanlığımızın hedeflediği standartlarda sağlık hizmetinin sunulabilmesi amacıyla 'Polikliniklerde Vardiya Sistemi' uygulamasını faaliyete geçirme kararı aldık. Uygulanacak sistem 09.00-16.00 saatleri arasında polikliniklerde yaşanan hasta yoğunluğunu azaltacak. Rutin mesai saatleri içinde hastaneye çeşitli nedenlerle gelemeyen vatandaşların da poliklinik hizmeti alabilmesi sağlanacak. Ayrıca bu sistemle birlikte saat 16.00'dan sonra hastanelerimizin acil servisine gelen hasta yükünü de azaltmış olacağız".Bu kapsamda ileriki zamanlarda ihtiyaç dahilinde ve hekim sayısı yeterliliğine bağlı olarak diğer branşlarda'da hizmet verilebileceğini belirtti. 
Uygulama kapsamında Düzce Atatürk Devlet Hastanesi genel cerrahi, dahiliye ve ortopedi branşlarında toplam 3 poliklinik vardiya sistemine geçecek.
Söz konusu polikliniklerde 16.00 ila 22.00 saatleri arasında muayene olmak isteyen vatandaşlar, T.C. kimlik numaraları ile ilgili hastanenin internet sitesinden MHRS'ye (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) giriş yaparak veya 182 No.lu telefon numarasını arayarak randevularını alabilecek. Vatandaşlar hastanelerin polikliniklerine doğrudan müracaat ederek de sıra alabilecek