Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Ve İlk Adım Merkezi’nin Açılış Töreni Gerçekleştirilmiştir
07 Aralık 2017

 İlimiz Düzce'yi daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında ve gençlerimiz ile çocuklarımıza zarar veren her türlü Bağımlılığa karşı dur demek için ilimiz merkezinde bulunan Düzce Belediyesi Kentpark'ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon ve İlk Adım Merkezi’ törenle açılmıştır.

Açılış törenine Sayın Valimiz Zülkif DAĞLI, İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticilerimiz, Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun AY, İl Jandarma Alay Komutanı Sayın Albay Yılmaz ÖZDEMİR, İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin DENİZ, Türkiye Yeşilay Derneği Genel Başkanı Sayın Mücahit ÖZTÜRK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Fahri ÇAKIR ve vatandaşlar katılmıştır.

Düzce Valiliğimiz bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak kurulan Merkezimiz Düzce Üniversitesi ve Yeşilay Derneği işbirliği çerçevesinde, ilimizdeki tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği ile vatandaşların sağlıklı bir hayat yaşamalarına engel olan olumsuzlukları aşmalarında destek olmayı hedefliyoruz.

İlimizde ailelerin ve madde kullanan bireylerin tüm bilgilerinin gizli kalacağı, aynı zamanda çekinmeden ve endişelenmeden danışabilecekleri, bilgi alacakları, İlimizdeki kaynaklara ulaşmada kolayca bağlantı sağlayacaklardır. Bu merkez ile İlimizdeki Bağımlılıkla Mücadele çalışmalarını tek bir merkez üzerinden yürütüleceği, kurumlara da danışmanlık sağlayacak, kurumların ihtiyacı olan materyal ve eğitim hizmetlerini tek çatı altında toplanması sağlanmıştır.

.