73. VEREM EĞİTİM VE PROPOGANDA HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DİN GÖREVLİLERİNE TÜBERKÜLOZ HASTALIĞI İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLMİŞTİR.
16 Ocak 2020

      73. Verem Eğitim ve Propaganda Etkinlikleri kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Batı Karadeniz Düzce Türk Toraks Derneği işbirliğinde tüberküloz hastalığı ile ilgili din görevlilerine eğitim düzenlemiştir.

    16/01/2020 tarihinde İl Müftülüğü Eğitim Salonunda düzenlenen etkinliğe  Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz.Dr. Sabri AKTÜRE, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Öner Abidin BALBAY, Başhekim Yardımcısı, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve  Batı Karadeniz Düzce Türk Toraks Derneği Başkanı Prof.Dr.Ali Nihat ANNAKKAYA, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Peri Meram ARBAK, Doç. Dr. Ege GÜLEÇ BALBAY, Dr. Pınar YILDIZ, Araş.Gör. Özlem ATAOĞLU, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Gökhan KATIRCI, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şube Müdürü Fazlı BAYRAKTAR, Verem Savaş Dispanseri Sorumlu Hekimi Dr. Hikmet HAŞEMİ, ve Sağlık Çalışanlarımız ile İl Müftü Yardımcısı Hüseyin AKKAYA katılmıştır.

     Saat 10.00 başlayan etkinlikte ilk olarak Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Öner Abidin BALBAY tarafından ‘‘Tüberküloz Nedir?, Nasıl Tanı Konulur ve Nasıl Tedavi Edilir?’’ Konularında katılımcılara bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

     Akabinde Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Verem Savaş Dispanseri Sorumlu Hekimi Dr. Hikmet HAŞEMİ tarafından ‘‘Tüberkülozda Doğrudan Gözetimli Tedavi Nedir?’’ Konusunda katılımcılara bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

        Etkinlik programımız soru cevap şeklinde sona ermiştir.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG