Kanserden Değil Geç Kalmaktan Kork
06 Nisan 2018

 Hem birey hem toplum açısından bakıldığında son derece önemli bir sorun olan kanser konusunda yapılabilecekler hakkında farkındalık oluşturmak ve özellikle kanserden korunma ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla "1-7 Nisan tarihleri Kanser Haftası "olarak kabul edilmiştir.

İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr. İbrahim ÖZCAN 01/07 Nisan Dünya Kanser Haftası etkinlikler kapsamında Merkez  Konuralp mahallesinde  açılan standımızı ziyaret etti.

 Konuralp Cami bahçesinde açılan standımızdı Ziyarete Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Ahmet ZENGİN, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Muhammed Melik ÇANDAR, Destek ve Personel Hizmetleri Başkanı Salim YILDIRIM, Başkan Yardımcısı Nevin SAĞLAM ve Filiz ALTIN eşlik etti. Standımızda Vatandaşla sohbet eden İl Müdürümüz yapılan çalışmaları yakından inceledi.

Müdürlüğümüzce de 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubemiz tarafından OÇEM , Cedidiye ve Konuralp cami önünde stant kurularak tüm kanserler ve taramalar hakkında bilgilendirmelerde  bulunarak,taramalar hakkında KETEM'e ve Aile Hekimlerine yönlendirilmeler yapıldı.Gezici HPV aracında smear taramaları yapıldı,bilgi broşürleri dağıtıldı ve Mamografi için randevular verilmiştir.Ayrıca 700 kişiye vücut analizi yapılarak,şeker ve tansiyon ölçümleri yapılmıştır.

WhatsApp Image 2018-04-06 at 16.33.19 (1).jpeg

WhatsApp Image 2018-04-06 at 16.33.19.jpeg


WhatsApp Image 2018-04-06 at 16.33.50.jpeg