Çocuklar " Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa " Etkinliği İle Eğlendiler
08 Kasım 2017

            Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen "Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa" etkinliği 25 Ağustos 2017 tarihinde saat 19:00'da Düzce Anıtpark Meydanında yapıldı.
            Sağlık Bakanlığınca, "Obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki" konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı "Sağlıklı 
Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikal gösterim etkinlikleri Düzce Anıtpark meydanında binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

            Anıtpark'ta gösterim şeklinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Araçlarında sağlık personelleri tarafından "Ağız ve Diş Sağlığı, El Hijyeni, Hareketli Yaşam, Tuz Kullanımı ve Obezite" konulu görsel ve yazılı materyaller kullanıldı. Yine etkinlikler kapsamında Sağlıklı Yaşam Araçlarında Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan logo, afiş, broşür, şapka ve balon gibi etkinlikle ilgili dökümanların kullanılması, afiş ve broşürlerin basım ve dağıtımı, Ağız ve Diş Sağlığı Seti ile Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa projesine ait broşürlerin dağıtımı yapıldı.

            Etkinlik kapsamında hedef kitlesi 6-12 yaş grubu olan etkinliğin, dezavantajlı gruplara ulaşabilmesi için hassasiyet gösterilerek, engelli çocuklar ile koruma altında bulunan çocukların da katılımının sağlanması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışarak gerçekleştirildi.

            Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK, düzenlenen etkinliği Sağlık Bakanlığının tertip ettiğini  hatırlatarak, amaçlarının çocukların sağlıklı bir hayatı ve geleceği kurmaları olduğunu dile getirdi. Sağlıklı büyümenin hem bedensel hem de zihinsel gelişimi birlikte yapabilmek anlamına geldiğini ifade eden ÖZYÖRÜK, “Rafadan Tayfa çocuklarımızın ruh, zihin ve gönül dünyasını çok ciddi bir şekilde güvenle inşa edebilecek bir gösterim anlamını taşıyor.
            “Çocuklarımızın rafadan tayfayı da sağlıklı tayfayı da  severek izlediklerini biliyoruz,ancak Hem fındık dönemi hem de uzun bir tatilin başlaması sebebiyle katılım olarak bu kadar beklentimiz yoktu.Gerçekten bizi şaşırttılar, bizlerde yoğun ilgiden dolayı çok memnun  olduk.” dedi. 


tayfa2.JPG
tayfa3.JPG
tayfa4.JPG
tayfa5.JPG
tayfa6.JPG
tayfa7.JPG
tayfa8.JPG
tayfa9.JPG
tayfa10.JPG
tayfa11.JPG