10 EKİM DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ DEĞİŞEN DÜNYADA GENÇLER VE RUH SAĞLIĞI
10 Ekim 2018

10 Ekim günü, Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kabul edilmektedir. Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yılki teması “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” olarak belirlenmiştir. Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmayı, uzun vadeli çalışmalarımızda ise gençlerin dayanıklılığını arttırmayı ve önlenebilir ruhsal hastalıkları önlemeyi hedeflemekteyiz.

            Gençlik dönemi, bireyin yetişkin rolüne hazırlandığı, kimliğini oluşturmaya başladığı çok önemli bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir dönemdir. Günümüz gençleri daha önceki dönemlerden daha farklı ve daha hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, yoğun olarak teknolojik gelişmelere maruz kalmaktadır. Bu hızlı değişim ve gelişmeler, onların hayatında olumlu olduğu kadar, doğru olarak desteklenmediğinde olumsuz bir takım etkilere de sebep olabilmektedir. Gençlerin birçoğu teknolojinin sunduğu sanal ilişkilerle bağ kurmaya çalışırken, sosyal etkileşimin azlığı onları yalnız hissettirmektedir. Ruh sağlığını güçlendirecek ya da psikososyal destek alabilecekleri doğru kaynakları da bilememektedir. Bu nedenle onların doğru yönlendirilmeleri ve psikososyal yönden aradıkları destekleri nereden bulacakları konusunda bilgilendirilmeleri gerekmektedir.

            10 Ekim 2018 tarihi saat 10:00’da Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü konferans salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce belirlenen gençlere, Düzce İl Halk Kütüphanesi konferans salonunda  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce belirlenen lise son sınıf öğrencisi 40 öğrenciye , 10 Ekim 2018 tarihinde saat 15:00 da Jandarma Alay Komutanlığında görevli erlere Uzman Dr. Psikiyatristlerimiz Hüseyin KÖKSAL ve Betül KURTSES  tarafından "Psikolojik Dayanıklılık" konulu seminer verilmiştir. 


IMG_9364.JPG
046d0723-cf9a-4ef3-8d8a-82d7a333cc2f.jpg
IMG_9345.JPG
IMG_9348.JPG
IMG_9358.JPG
IMG_9359.JPG
IMG_9362.JPG