Sağlık Tedbiri Görevlendirmeleri
09 Mart 2021

Spor müsabakalarında ilk yardımcı ihtiyacının karşılanması amacıyla Sağlık Bakanlığı , Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu arasında 10 mart 2016 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı personeline ilk yardım eğitimi ve bitiminde başarılı olanlara sertifika verilmesi amacıyla protokol imzalanmıştır.
Protokol gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığı personelinin tamamı  ile gönüllü vatandaşlara ilk yardım eğitimi desteği sağlanarak spor müsabakalarında eğitimli ilk yardımcı bulunması hedeflenmektedir.
Düzce İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gençlik spor il müdürlüğü personelleri ile gönüllü kişilere ara dönemlerde ilk yardım eğitimi verilmiş olup bu eğitimlere devam edilecektir.
Spor müsabakalarında eğitimli ilk yardımcı bulunması kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli eğitimleri tamamlanması hedeflenmekte olup; gönüllü vatandaşlarımızda ilk yardım eğitimi alarak bu müsabakalarda görev alabilecektir.
Mevcutta bu müsabakalara gitmekte olanlar ile yeni başlayacak Gençlik Spor İl müdürlüğü ve gönüllü vatandaşlarımızın eğitimleri bitimine kadar  kurumumuz personellerinden  gönüllü olarak gitmek isteyenler için amatör sporlar sağlık tedbirleri whatsapp  grubu oluşturulmuş olup; sağlık tedbirleri için Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü vb. ilgili yerlerden gelen görevlendirmeler için geçici bir süre  Ayhan BÜYÜKBİNGÖL paylaşım yapacaktır.