14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ "DİYABET VE AİLE"
14 Kasım 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık görülen hastalıklar arasında yer alan diyabete dikkat çekmek ve diyabet hastalarının hastalığa karşı daha da bilinçlenmelerini sağlamak adına Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonunda 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle "Diyabet ve Aile Temalı Eğitim" düzenlendi.

            Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Toplantı Salonunda düzenlenen eğitime  İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İbrahim ÖZCAN'nın  açılış konuşmasının ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Uz.Dr.Mustafa ÇALIŞKAN Erişkin Diyabeti, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof.Dr.İlknur ARSLANOĞLU Çocukluk Çağı Diyabeti hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Eğitime İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Bülent GÜLERKAYA,Hastane yönetimi, sağlık çalışanları sağlık meslek lisesi öğrencileri,Tedavi gören Hastalar ve birçok vatandaş katılım sağladı.

            Akabinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Halk Sağlığı Başkanlığımız tarafından  Düzce Atatürk Devlet hastanesi girişinde Stant kurularak diyabet hastalığı ile ilgili vatandaşlara detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu. Şeker,tansiyon ve vücut analiz ölçümü,Diyabette beslenme, tedavisi, diyabette - egzersizin önemi,  kendi kendine kan şekeri ölçümleri v.b konularda bilgilendirilmelerde bulunularak afiş ve broşür dağıtıldı.