TOPLUM AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTANIZ KUTLU OLSUN
20 Kasım 2018

2014 yılında 108 personeli ile hizmet vermekte olan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesine kattığı 21 yeni personeli  ile 2018 yılında 4 ü uzman olmak üzere 47 Diş Hekimi, 107 Destek personeli ve bu yılın başlarında açılan Çocuk Semt Polikliniği ile hizmet kalitesini gün geçtikçe arttırıyor.

                İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yer alan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, diş hekimliğinin tüm alanlarında tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri sunuyor. Bu hizmetlerin içerisinde diş çekimi, gömülü ve cerrahi diş çekimleri, periodontolojik işlemler, diş taşı temizliği, dolgu tedavisi, kanal tedavisi,tüm ağız diş çene cerrahisi işlemleri, sabit hareketli protezler, gece plağı, sabit ve hareketli ortodonti tedavileri,çocuk hastalarda tüm tedavi işlemlerinin yanında  flor fissür uygulamaları, yer tutucu gibi koruyucu işlemler yer alıyor.

Radyolojik görüntüleme sistemlerini de bünyesinde barındıran Merkez;  yapılan çekimlerin direkt poliklinik ortamına aktarıldığı bir sisteme sahip. Bu sistem İlçe Entegre Kliniklerde görev yapan Diş Hekimlerinin de erişimine açık ve aynı anda yapılan tüm görüntülemeler İlçelerde yer alan Diş Hekimlerince de görülebiliyor. Zaman zaman okullarda yapılan taramalar ve bilgilendirme sunumları ile Koruyucu Diş Hekimliği alanında da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu bilgilendirme sunumlarını huzur evi ziyaretlerinde de yaşlılara yönelik olarak yapmaktadır.

Bölgede tek olan Çocuk Semt Polikliniği 8 aktif Diş Hekimi ile Şubat ayı itibariyle hizmet vermeye başlamış olup, Özel olarak tasarlanan Poliklinik çocuklarda oluşan Diş Hekimi korkusunu ilgi çekici tasarımıyla önlerken, tedavi hizmetinin kusursuz olarak verilmesini sağlıyor. Böylece sağlıklı nesiller yetiştirmek noktasında gerekli olan ağız ve diş sağlığına ilişkin beceriler çocuklara erken yaşta kazandırılmaya çalışılıyor.

Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ülke genelinde uygulanmaya başlayan “Evde Bakım Sağlık Hizmetleri” kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde hizmet veren bir ekip bulunmakta olup, 2017 yılında 86 ev ziyareti gerçekleştiren ekip bu yıl 204 ev ziyareti ile Düzce’nin evde bakım hastalarının çekim, dolgu, protez gibi diş tedavilerini gerçekleştirmiştir.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonuyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Atatürk Devlet Hastanesi, Genel Anestezi altında Diş Tedavileri hizmeti de vermektedir. Zihinsel, fiziksel engelli ve koopere olamayan hastaların tedavileri haftanın belirli günlerinde Atatürk Devlet Hastanesi Ameliyathanesinde Diş Hekimlerince gerçekleştiriliyor.

377.000 nüfuslu ilimizde tüm ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin sorumluluğunu üstlenen Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yüksek hasta memnuniyeti oranı ile ilin sağlık hizmetleri noktasında parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

toplumagizve dissagligi1.jpg
toplumagizve dissagligi2.JPG
toplumagizve dissagligi3.JPG
toplumagizve dissagligi4.JPG
toplumagizve dissagligi5.JPG
toplumagizve dissagligi6.JPG
toplumagizve dissagligi7.JPG