ENGEL OLMAYALIM DESTEK OLALIM
04 Aralık 2018

               Tüm dünyada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla “Dünya Engelliler Günü” kapsamında çeşitli organizasyonlar ve aktiviteler düzenlenmektedir.

              3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.İbrahim ÖZCAN'ın önderliğinde Başkan ve başkan yardımcılarımızın katılımıyla Müdürlüğümüzde  engelli kadrosunda görev yapan personellerimiz ile bir araya gelinerek çalışanlarımızın iş ortamında karşılaştığı sorunlar, istek ve talepleri alınmış ardından  kendilerine İl Müdürümüzce  karanfil takdim edilmiştir.

                 Akabinde 3 Aralık 2018 Pazartesi günü Gölyaka İlçe Devlet Hastanesi tarafından “Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle yürüyüş programı düzenlenmiştir. Gölyaka İlçe Devlet Hastanesi önünden başlayıp, Gölyaka Hükümet Konağı önünde son bulan yürüyüşe Gölyaka Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı ve üyeleri, İlçe Sorumlu Hekimleri, Hastane Yöneticileri ve Sağlık alışanlarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.  

               3 Aralık "Dünya Engelliler Günü"nün toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize ve onların fedakâr ailelerine mutlu, huzurlu bir yaşam diliyoruz.