Düzce ’de Temel UMKE Eğitimi Gerçekleştirildi
27 Aralık 2018

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şubesi UMKE birimi tarafından Afetler açısından yüksek risk taşıyan ilimizde, afetlere yönelik hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak, sağlık hizmetleri açısından kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon etkinliklerini değerlendirmek, Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerimizin mevcut imkan ve kabiliyetleri ile afetlere yönelik hazırlıklarını görmek, yeni Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personeli yetiştirmek üzere, Temel UMKE Eğitimi düzenlenmiştir. Eğitimin, teorik kısmı 24-25-26 Aralık 2018 tarihlerinde 09:00 - 17:00 saatleri arasında, Düzce İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Salonunda gerçekleştirilmiştir.

            UMKE Eğitimine  İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce üniversite,  Özel Çağsu hastanesinden toplam 15 kişinin katılımıyla tamamlanan  eğitimin sonunda  İl Sağlık Müdürümüz Dr.Yasin YILMAZ'da katılım sağladı.

            YILMAZ  ‘Afet Bölgesi’nde sağlık müdahalesinin önemine ve zorluğuna dikkat çekerek, Temel UMKE Eğitimini alarak zor koşullar altında sağlık hizmetini sunmak için gönüllü olan sağlık personellerini gayret ve özverilerinden dolayı teşekkür etti.

umkemanset.JPG
umke.JPG