BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENMİŞTİR.
18 Şubat 2019

18/02/2019 tarihinde Düzce Valiliği Konferans Salonunda Düzce Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat YİĞİT, okul müdürleri ve öğretmenlerin katımı ile ‘‘Beslenme Dostu Okullar’’sertifika töreni düzenlenmiştir.

İlimizdeki okullarımızda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amacıyla Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’’ kapsamında “Beslenme Dostu Okullar Programı”  yürütülmektedir.

         İlimizde İl Sağlık Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü üyelerinden oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilen okullarımızdan başvuran 37 okul ve takip denetimi yapılan 41 okul değerlendirilmiş olup, 22 okul “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” almaya, süresi biten (3 yıl) 4 okul ise sertifikasının yenilenmesine hak kazanmıştır.

2018 yılı itibariyle ilimizde toplam 63 okulumuzda “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” bulunmaktadır.

IMG_0507.JPG
IMG_0526.JPG
IMG_0533.JPG