İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KOORDİNASYONUNDA ‘‘YEREL DÜZEY SAĞLIK HİZMET GRUBU OPERASYON PLANI’’ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENMİŞTİR.
27 Şubat 2019

27 Şubat 2019 tarihinde Valilik Konferans Salonunda Saat 10: 00’da Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda hazırlanan ‘‘2019 yılı Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı'nın’’ sunumu yapılarak değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Bilindiği üzere ilimiz 1. Derece deprem kuşağı üzerinde bulunmaktadır. 1999 yılı Ağustos depreminden etkilenmiş ve 12 Kasım Düzce depremini yaşamıştır. O günlerden ders alarak deprem gibi maddi manevi yıkıcı etkisi çok olan doğal afetlere karşı önlemlerimizi almak ve hazırlı olmak, biz kamu kurumlarının en önemli önceliğidir.   

İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda hazırlanan plan çerçevesinde;  İl Afet Müdahale Sistemi içinde yer alan ana ve destek çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını, diğer hizmet grupları ile olan ilişkilerini, afet ve acil duruma hazırlık, müdahale süreçlerini anlatmakta, afet ile acil durum anında etkin koordinasyon için gerekli olan hizmet grup teşkilini, ekipman ve insan kaynakları kapasitesinin mevcut durumunu ve ihtiyaç duyulan kapasiteyi sunmak amaçlanmaktadır.

Söz konusu toplantıya; İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Elif YILMAZ, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Hamid ÖZMEN, İl Jandarma Komutanlığı Temsilci ,Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Temsilcileri ,Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Temsilcileri, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Temsilcileri, Batı Karadeniz Kızılay Bölge Müdürlüğü Temsilcisi, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Temsilcisi ,Düzce Özel Çağsu Hastanesi ,Özel Güneş Tıp Merkezi ,Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE), Düzce Ulusal Keşif Arama ve Kurtarma (ULKSAR)  Temsilcileri ve Sağlık Yöneticilerimiz katılmıştır.
IMG_0766.JPG
IMG_0767.JPG
IMG_0771.JPG