28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ
28 Şubat 2019

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada “Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve Mart ayının ilk haftasını, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmakta olduğunu belirtti.

İlimizin 1’inci derece deprem kuşağında olduğunu belirten Dr. YILMAZ buda bize gösteriyor ki deprem gibi doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor, Doğal afetlerde özellikle sağlık hizmetinin hızlı, etkin, ve zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılmasının geleceğimiz yönünden önemli ve zorunluluk olduğunu, bunun bilinciyle ve her gün artan bir gayretle hizmetlerimizi sürdürmeye devam ettiklerini belirtti.

            Dr.YILMAZ Sivil savunma, devletimizin bireylerden başlayarak toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı, yardım ve katkılarının yanı sıra kurumlar arası eşgüdümle yürütülmesi gereken bir hizmet olup, bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımızın gerekli duyarlılığı göstereceği ve sorumluluk içinde hareket edeceği inancıyla, vatandaşlarımızın her türlü felaketten uzak, barış içinde mutlu ve huzurlu günler geçirmesi temennisiyle Sivil Savunma Gününün kutlu olmasını dilerim.