DÜZCE VALİLİĞİ PROTOKOL GİRİŞİ ÖNÜNDE AMBULANS TESLİM TÖRENİ VE “MESAJ YAZMA ŞİİR YAZ” ETKİNLİĞİ DÜZENLENMİŞTİR.
14 Mart 2019

Sağlık Bakanlığımızca Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere, ilimize gönderilen 4 adet tam donanımlı 4X4 acil yardım ambulansı Düzce Valiliği Protokol Girişi önünde düzenlenen tören ile İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilmiştir.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ Sağlık Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 4 adet tam donanımlı acil sağlık ambulansının 112 Acil Sağlık Hizmetleri filomuza katılma töreninde sizler ile beraber olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek,

Sağlık Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen ambulansların bugün itibariyle 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde hizmete girdiğini, önümüzdeki günlerde de yine bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 5 adet ambulansın ilimize geleceğini, böylece 16 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 35 ambulans ile acil sağlık Hizmetlerinde daha hızlı, etkin ve nitelikli sağlık hizmeti sunacaklarını belirtti.

Dr. YILMAZ  “Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan bir ülke haline geldiklerini belirterek, ülkemiz her alanda olduğunu gibi acil sağlık hizmetlerinde de her gün daha ileriye gidiyor, acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için kullanılan ambulansların önemi çok büyük İlimize gelen ve gelecek olan tam donanımlı ambulanslar ile ambulans filomuzu güçlendireceğiz böylelikle vaka anında olay yerine daha çabuk ulaşarak vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunacağız.

Ambulansların ilimize tahsisinde emeği geçen tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyor, ambulansların ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.' Dedi.

Programımız daha sonra çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumun teknolojinin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımına teşvik edilmesi, aşırı ve zararlı teknoloji kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz, Düzce Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve  Spor Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti işbirliği ile İl ve İlçelerde bulunan 11-13 yaş arasında ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik  “MESAJ YAZMA ŞİİR YAZ” temalı şiir yarışması sonucunda dereceye giren ilk on şiirin genç şair öğrencilerimize protokol üyeleri.tarafından İlk beş şair öğrencimize bisiklet ve mangala, diğer beş şair öğrencimize de mangala hediye edilmiştir. 

Törene; Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Sayın Ayşe KEŞİR, Düzce Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Mustafa ÇETİNKAYA, İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin DENİZ, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Sayın Zeki YILDIRIM, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Feyzullah DERİCİ, Yeşil Ay Yönetimi, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Mustafa KESKİN, Sağlık Yöneticilerimiz ve çok sayıda vatandaşlarımız katılmıştır.

IMG_1113.JPGIMG_1181.JPGIMG_1151.JPGIMG_1104.JPG

IMG_1170.JPG