"EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ” EKİBİNE TEŞEKKÜR .
08 Nisan 2019

Evde sağlık hizmetleri; yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir. Evde sağlık hizmetlerini yürüten sağlık profesyonelleri bakım, tedavi ve rehabilitasyonun etkin olmasında bireyin mevcut sağlık durumunun iyileştirilmesinde çok etkin bir rol üstlenmektedir.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ İlimizde evde sağlık hizmetleri 29 sağlık personeli ile sürdürülmekte olup, 2010 Aralık ayından itibaren toplamda 9273 hastaya ulaşılmıştır.Kayıtlı  aktif hasta sayımız 4305 olup, Mart ayında 2613 ev ziyareti gerçekleştirilmiştir. İl genelinde 1,89 olan  ziyaret sıklığı değerimiz 2,68’e çıkarılmıştır.Mevcut evde sağlık ekiplerimize ilave olarak kurulan  palyatif bakım hizmetleri ekibi, fizik tedavi ekibi, diyabet ekibi ve  nutrisyon ekibi ile vatandaşlarımıza ihtiyaç duyduğu hizmetler il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli, hasta/hasta yakını memnuniyetini sağlayan bütüncül bir yaklaşım ile sunulmakta olduğunu belirtti.

            YILMAZ Hastanemiz bünyesinde hizmet vermekte olan “ Evde Sağlık Hizmeti” birimimizin sahadaki çalışmalarına ilişkin hasta ve hasta yakınları tarafından olumlu geri dönüşler almak birim ve hastanemiz adına mutluluk verici. Bu noktada birimde görev yapan arkadaşlarımı başarılarından dolayı tebrik ediyor, hastalarımıza da şifa diliyorum.” dedi.

Bu kapsamda  büyük emek ve özveri isteyen bu görevi layıkıyla ifa eden;  Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatör Hekimi Uz.Dr.Serkan ÖZKUL,Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli Hemşire Sibel YOLAY, Hemşire Aylin SAYAN ile   Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Zühal AKYOL COŞGUN’a sağlık hizmeti sunumunda göstermiş oldukları üstün gayret ve başarılarından dolayı İl Sağlık Müdürümüz Dr.Yasin YILMAZ tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

IMG_1353.JPGIMG_1351.JPGIMG_1355.JPGIMG_1357.JPG