SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ (ENGELLERİ KALDIRIYORUZ)
17 Nisan 2019

Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI’nın koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ve Düzce Halk Eğitim Merkezi katkıları ile Müdürlüğümüze bağlı merkez hastanelerimizde çalışan personellerin İşaret dili eğitim programının 2. düzenlenmiştir.

30/01/2019 tarihinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi konferans salonunda  verilmeye başlanan eğitim haftada 3 gün (Çarşamba, Perşembe, Cuma) saat 13.30-17.00 arasında yapılmış olup; 05 Nisan 2019 tarihinde eğitimler tamamlanmış ve 12 çalışanımız sertifika almaya hak kazanmıştır.

Sertifika almaya hak kazanan Hemşire, odyolog, anestezi teknikeri ve diğer personel kadrosundaki çalışanlarımız Düzce Devlet Hastanesi’nde işitme engelli vatandaşlarımıza hizmet vereceklerdir.  Sunulan sağlık hizmetinden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlanması ve tedavilerinin ivedilikle yapılmasında etkin bir rol alacaklardır.

Aynı zamanda sertifikalı çalışanlarımız işitme engelli vatandaşın hastaneye başvuru yapması itibariyle sağlık probleminin ilgili alanı neresi olursa olsun ihtiyaç halinde acil servis, poliklinikler, ameliyathane, ağız/diş, iş ve işlemlerin yapıldığı her bölümde kolaylıkla sunulan sağlık hizmetinden faydalanabileceklerdir.

Sertifika programına Vali Yardımcı V. Sayın Abdülgani MAĞ, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın. Murat YİĞİT, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın İlhan ÇETİN, kurum başkan ve başkan yardımcıları ile Düzce Atatürk Devlet Hastane Başhekim Yardımcısı Uz.Dr.Hümeyra BAYRAM AKCAN sağlık yöneticileri  yer almıştır.

İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin YILMAZ, törende yaptığı konuşmada, 2. Düzenlediğimiz kursun beklenenden daha verimli geçtiğini dile getirerek yaklaşık 3 ay süren eğitim işaret dili Eğitmeninin Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Büşra ÖKTEN tarafından verildiğini, "Sağlık Müdürlüğü olarak engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve bu eğitimlere devam etmek istiyoruz. Desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" dedi.

seçilen.JPG

seçilen3.JPG
seçilen6.JPG
seçilen7.JPG