14. BÖLGE 6. ASKOM TOPLANTISI YAPILDI.
19 Nisan 2019

           18 Nisan 2019 tarihinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Kocaeli ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla 14. Bölge Acil Sağlık Koordinasyonu Merkezi Toplantısı ile Yoğun Bakım Süreçleri Bölge Toplantısı Sakarya Valiliği 4 Nolu Konferans Salonunda yapıldı. 

Toplantı sunumu Sakarya Acil Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Doğan ÖZTÜRK tarafından gerçekleştirildi. Toplantıya Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih KORKUT, Düzce İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz ÖĞÜTLÜ, İlimiz Sağlık Hizmetleri Başkanı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı, İl ve İlçe Hastane Başhekimleri, Üniversite Hastanesi Başhekimi, Kamu/Özel Hastanelerin ve Üniversite Hastanelerinin Acilden Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Yoğun Bakım Üniteleri Sorumlu Hekimleri, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Uzmanı, İl Ambulans Servisi Başhekimi, Komuta Kontrol Merkezi Sorumlu Hekimi ve birim sorumluları katıldı.

Toplantıda acil servislerden yapılan sevkler, bölge illerinin yoğun bakım yatak sayıları, hastanelerde verilen özellikli sağlık hizmetleri, hasta sevkleri ve personel durumu ile ilgili sorunları değerlendirilip çözüm önerileri oluşturuldu.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih KORKUT “Sağlık bakanlığı acil sağlık hizmetleri olarak 4 uçak, 17 helikopter, 5000 ‘in üzerinde kara ambulansı ile hizmet vermekteyiz. Sağlık alanında dünyadaki birçok gelişmiş ülkeden daha yüksek standartlara sahip ülke konumundayız. Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda koordinasyonun, ekip halinde çalışmanın, hasta yönetiminin etkisi çok önemlidir. Bu sistemin etkin ve doğru yapılması halinde ülkemizdeki fiziki imkanların yeterli olduğu, acil servisler ve yoğun bakım iyileştirme süreçleri ile acil sağlık sevk koordinasyonu sağlanarak verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için hep birlikte çalışmamız gerekir. Ayrıca daha önce hizmet vermiş olduğum Düzce ve bu bölgede böyle bir toplantıda bulunmaktan mutluluk duymaktayım” diyerek katılımlarından dolayı salondakilere teşekkürlerini iletti. 

Düzenlenen toplantı sonrasında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il dışından gelen misafirlere “Yaşama yol ver” baskılı çantalar takdim edildi.

ASKOM 1.jpg
YOĞUN BAKIM MANŞET.jpg