AMBULANS HELİKOPTER DÜŞME SONUCU YARALANAN HASTA İÇİN HAVALANDI
10 Temmuz 2019

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisinde Gelişte kollarının oynatamama, anteriorda minimal kompresyon kırığı ve omurdan itibaren anestezik tanısı ile yatmakta olan 55 yaşındaki H.K isimli hasta hava ambulansı ile Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi beyin cerrahi yoğun bakım ünitesine nakil edilmiştir.  

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin YILMAZ 2,5 metre yüksekten düşme ile dün 112 acil yardım ekiplerimizce hastamız Düzce Atatürk Devlet Hastanesine sevk edildiğini,hastamızın Gelişte kollarını oynatamama ve boyunda ağrı şikayeti olan hastanın çekilen BT sinde c6-c7 anterior dislokasyon ve c7 anteriorda minimal kompresyon kırığı olan ve paraplejik, torakal 4. Omurdan itibaren anestezik olan hasta, spinal cerrahi yapılan ileri merkeze sevkinin gerekli olduğunu anlaşılması sonrası 55 yaşındaki H.K isimli hasta için her türlü imkanı seferber ettiklerini ileri bir merkez de tetkik ve tedavi ihtiyacı olan hasta için Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile irtibat kurularak vakit kaybetmeden hastamızı Afyon İli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine naklini gerçekleştirdiklerini belirtti.

            Bizler Sağlık Bakanlığı olarak her türlü hastaya ulaşmak için tüm imkanlarımızı  seferber ediyoruz, Bu vatandaşımız için de her türlü desteği sağlayan bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum”  

12.JPG
1234.JPG
123456.JPG
BAŞLI1.JPG
BAŞLIK.JPG