1-31 EKİM MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ETKİNLİĞİ
09 Ekim 2019

1-31 Ekim Meme Kanseri farkındalık ayı ve 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş günü etkinlikleri kapsamında; Belediye Bandosu eşliğinde Düzce Belediye önünden Düzce Anıtpark Meydanında sona eren yürüyüş programı düzenlenmiştir.

Yürüyüş programımıza Vali Yardımcısı Sayın Ahmet MAİLOĞLU, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Yasin YILMAZ, Kamu Kurum Temsilcileri, Düzce Belediyesi Bando Ekibi, Öğrenciler, Sağlık Yönetici ve personellerimiz ile vatandaşlar katılmıştır.

Etkinlik kapsamında Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ekiplerince Meme Kanserinde farkındalığı arttırmak amacıyla Düzce Anıtpark Meydanında Stant açılarak bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Etkinlik kapsamında Vali Yardımcısı Sayın Ahmet MAİLOĞLU, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Yasin YILMAZ Sağlık Yönetici ve Personellerin katılıyla pembe balonlar uçurularak vatandaşlarımıza meyve ikramı gerçekleştirilmiştir 

            Meme kanseri ülkemizde ve dünyada kadınlarda en sık görülen ve aynı zamanda en sık ölüme neden olan kanser türüdür.

Meme kanseri memedeki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasıyla ortaya çıkar. Meme kanserinin neredeyse tamamı kadınlarda görülür. Ancak erkeklerde de meme kanseri görülebilir.

          Meme kanseri ileri dönemlere gelene kadar belirti vermeyebilir. Meme kanserine erken dönemde tanı konması, tedavinin başarıya ulaşma ve hayatta kalma şansını arttırmaktadır. Erken teşhiste en önemli faktör, kişinin bu konuda bilinçlendirilmesidir.

         Ülke genelinde ve ilimizde kanser taramaları; Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’  inde meme kanseri tarama programı kapsamında 40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir mamografi çekimi ücretsiz olarak yapılmaktadır. 
WhatsApp Image 2019-10-08 at 11.41.54.jpeg

WhatsApp Image 2019-10-08 at 11.41.57.jpeg
WhatsApp Image 2019-10-08 at 11.43.26.jpeg