BİLGİ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİMİZ SONA ERDİ
26 Aralık 2019

       Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerimizde görev yapan personellerimize yönelik ‘’Bilgi Güvenliği Politikaları Farkındalık Eğitimi’ verilmiştir.

Düzce Valiliği konferans salonunda verilen ve iki oturum olarak düzenlenen eğitim Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Biriminde görev yapan Bilgi Güvenliği Sorumlusu Yasin UÇAR tarafından verilmiştir.

       Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve kılavuzu çerçevesinde; günümüzde teknolojinin gelişmesi ile internetin yaygınlaşması ve mobil cihazların kullanımının artmasıyla gündeme gelen bilgi güvenliği konusu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulmuştur. 

     Bilgi Güvenliği ve Kullanıcı Sorumluluğu, Elektronik Posta Kullanımı ve Güvenliği, Şifre Güvenliği ile Haberleşme Giderlerinde Tasarruf konularının anlatıldığı eğitimde, katılımcılar, günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen ve sosyal medya denilen sosyal paylaşım sitelerinde karşılaşılabilecek olumsuz koşullara karşı da uyarılarak, kötü niyetli sosyal medya saldırganlarına maruz kalmamaları için alınması gerekli tedbirler konusunda bilgiler verilmiştir.

IMG_3648.JPG
IMG_3661.JPG
IMG_3667.JPG
IMG_3682.JPG
IMG_3686.JPG