Akçakoca Melenağzı Sağlık Evi Sayın Bakanımızın, Sayın Valimizin ve İl Milletvekillerimizin Destekleri İle Sona Yaklaşılmıştır
08 Kasım 2017


Uzun yıllardır İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ancak atıl durumda, kullanımı zor ve terk edilmiş görünümde bulunan sağlık tesislerimizden Akçakoca ilçesinde bulunan Melenağzı Sağlık Evi Sayın Bakanımızın, Sayın Valimizin ve İl Milletvekillerimizin destekleri ile tekrar hizmete kazandırıyoruz.

Akçakoca ilçemizde bulunan sağlık evinin atıl durumdan kurtararak yeniden hizmete kazandırılması için çalışmalar başlatılmış olup, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Melenağzı Sağlık Evinin sadece sağlık evi konseptiyle değil, Türkiye’ ye örnek olacak projeler (Sağlık Atölyesi’nin) adımların atılacağı modern bir sağlık tesisine dönüştürülmesinin planlanmaktadır.

Melenağzı sağlık tesisin ihalesi İl Müdürlüğümüzce yapılarak yüklenici firma tarafından çalışmalara başlanılmıştır. Yüklenici firma tarafından deprem güçlendirme çalışması, çatı bakım ve onarımları, engelli düzenlemeleri, yer döşemeleri, elektrik ve su tesisatının yenilenmesi, bina kapı ve pencerelerin yenilenmesi, dış cephe mantolama, iç dış cephe boya badana çalışmaları yürütülüyor, bir taraftan da iç mekan donanımı için çalışmalar yürütülmektedir. Sağlık Evimizin düzenleme çalışmalarında bizlerden desteklerini esirgemeyen Akçakoca Kaymakamlığı ve Akçakoca Belediyesine teşekkür ederiz.

İlimizde sırasıyla tespitleri bitmiş olan sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tüm yenileme, tadilat ve imalleri yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.