Sağlık Yatırımları Müjdesi
08 Kasım 2017


İl Sağlık Müdürlüğü’nün sağlık odaklı çalışmaları kapsamında, kentteki aile sağlığı merkezleri, ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenmeye ve açılmaya devam ediyor. 

Sağlık alnında önemli çalışmalara imza atan Düzce İl Sağlık Müdürlüğü olarak örnek bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. İlimiz merkez mahallelerinden Karahacımusa ve Metek tokiye yeni Aile Sağlığı Merkezleri kazandırıyoruz.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ilk olarak 2005 yılında İlimizde başlayan “Aile Hekimliği uygulamasının vatandaşlarımıza daha hızlı, kaliteli ve yerinde sağlık hizmeti verme noktasında hizmet verdiği, planlı yapılaşması ve modern yaşam alanlarıyla nüfusu hızla artan ilimiz merkez mahallelerinden Karahacımusa  ve Metektoki de ikamet eden bölge sakinlerinin daha hızlı ve yerinde sağlık hizmeti alma noktasında bu merkezlerin önemli bir ihtiyacına cevap vereceğini belirtti.

Dr.ÖZYÖRÜK en yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan Aile Sağlığı Merkezlerimizin içerisinde 2’şer Aile Hekimliği Birimi,  1’er adet gebe izlem ve aile planlama odası, 1’er adet aşı ve bebek çocuk izleme odası, 1’er adet tıbbi müdahale odası, 1’er adet emzirme odası, yer alacağı belirterek Aile Sağlığı Merkezlerimizin bölge halkımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.