Melenağzı Sağlık Evi Vatandaşın Hizmetinde
08 Kasım 2017

MELENAĞZI SAĞLIK EVİ VATANDAŞIN HİZMETİNDE

            İl Sağlık Müdürlüğümüzce Akçakoca ilçemizde proje kapsamında çalışma başlatılan Melenağzı Sağlık Evinin bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

            Akçakoca ilçemizdeki Melenağzı sağlık evinin uzun yıllardır İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ancak atıl durumda kalan, kullanımı imkansız hale gelen ve terk edilmiş görünümde bulunan sağlık tesisleri yeniden vatandaşların hizmetine kazandırma amacıyla ihalesi 25/05/2017 tarihte İl Müdürlüğümüzce yapılarak yüklenici firma tarafından ivedilikle işe başlandığı, yüklenici firma tarafından sağlık evimizin deprem güçlendirme çalışması, çatı, bakım ve onarımları, engelli düzenlemeleri, yer döşemeleri, elektrik ve su tesisatının yenilenmesi, bina kapı ve pencerelerin yenilenmesi, dış cephe mantolama, iç dış cephe boya badana ve iç mekan donanımı ile modern bir görünüme kavuşmuştur.

İl Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK konuyla ilgili yaptığı açıklamada göreve başladığımız günden itibaren ilimizdeki sağlık yatırımlarının halkımızın hizmetine sunularak daha kaliteli sağlık hizmeti verilmesi noktasında özverili ve gayretli bir şekilde çalıştıklarını belirterek, bu hizmet binamızın sadece sağlık evi konseptiyle değil, Türkiye’ ye örnek olacak projeler den (Sağlık Atölyesi’ne) ve çok amaçlı sağlık tesisine dönüşmesinin amaçlandığını belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak Melenağzı gibi ilimizde sırasıyla tespitleri bitmiş olan sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tüm yenileme, tadilat ve imalleri yapılarak en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunulması noktasında çalışmalarımız hızla devam etmektedir. İlimizi Sağlıkta marka yapmayı hedeflediklerini ifade eden ÖZYÖRÜK, “Düzce halkının sağlık konusunda ihtiyaçlarına cevap vermek, sunulan sağlık hizmetlerinin kapsayıcılığını, ulaşabilirliğini, hakkaniyetini, etkililiğini, verimliliğini yükseltmek birlik olarak en büyük sorumluluğumuz ve görevimizdir'' dedi. Bakım ve onarımı tamamlanan Sağlık evimizin Halkımıza hayırlı olmasını temenni ettiğini  belirtti.