Bisiklet Kardeşliği
17 Temmuz 2019

 

bisiklet.png

SURİYELİ VE IRAKLI ÇOCUKLAR İÇİN BİSİKLET KARDEŞLİĞİ PROJESİ’NİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

  Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK’ün  önderliğinde Suriyeli ve Iraklı mülteci çocuklarımız için ‘‘Sağlıklı Birey, Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Dünya Sloganıyla Bisiklet Kardeşliği Projesinin ilkini 04/06/2017 tarihinde konuralp Nerris’de Vali Yardımcısı Sayın Hasan BAĞCI ve çok değerli mesai arkadaşlarımızın katılımlarıyla başlatıyoruz.

 İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak amacımız  "Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp ülkemizin her kentine yerleştikleri gibi Düzcemizede gelip yerleşen Suriyeli ve Iraklı mülteci çocuklarımız ile ilimizdeki ensar dediğimiz bizim çocuklarımız arasında gönül bağı oluşturulması, merhameti, sevgiyi, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesini sağlamaktır.

 Daha önce İl Sağlık Müdürlüğümüzce düzenlediğimiz sağlıklı dişler sağlıklı nesiller etkinliğimizde İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK'ün İstiklal Marşını bilen varmı sorusuna yanıt alamayınca İstiklal Marşını ezberleyen her çocuğumuza çeşitli hediyeler sözü veriyorum demiş idi. Bu bağlamda hem mülteci çocuklarımıza fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması hem de kendi çocuklarımızla kardeşlik arkadaşlık bağlarının geliştirilmesi amacıyla bu projeyi başlattıklarını belirterek, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Sadece fiziksel aktivitelerde değil, aynı zamanda bunun zihin hareketini de birlikte başlatmış olacağız Çünkü bir aslan akşama kadar av peşinde koşuyor, bir kırlangıç gökyüzünde bir yer için akşama kadar uçuyor. Biz insanlar olarak zihnimizi ve gönlümüzü beslemezsek bunlardan bir farkımız kalmaz. O bakımdan içimizde bulanan Vatanın ne kadar kutsal olduğunu bir kere daha onlardan öğrendiğimiz Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizle her fırsatta buluşmayı her fırsatta kavuşmayı, kucaklaşmayı hedefledik.

Özellikle ramazan ayının manevi iklimindeki bu hayırlara gönlümüzü ve ruhumuzu doğuracağız hem de zihnimizi harekete geçireceğiz sağlıklı bir hayat yaşamak için Türkiye'ye örnek olan bir projeyi ilimizde böylelikle başlatmış olacağız inşallah.

Hayırlı uğurlu olsun. Programımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Programımız iftar yemeği' nin ardından son bulmuştur.MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU

BİSİKLET KARDEŞLİĞİ PROJESİNİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİ

             Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından çalışanlarımıza yönelik Kalıcı Konutlar'da bulunan Lavinya'da  iftar programı düzenlenmiştir.

             İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK’ün ev sahipliği yaptığı iftar programımıza Vali Yardımcısı Sayın Hasan BAĞCI, Bolu İl Sağlık Müdürü Sayın Seraceddin COM, Kaynaşlı Belediye Başkanı Sayın Erol BAYRAKTAR’ın yanı sıra kurum müdürleri ve sağlık çalışanlarımız ile aileleri katılmıştır.

 Programda konuşan İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz ÖZYÖRÜK, “Bu dünyada yaptığımız her şey yarın karşımıza çıkacak. Gecemizi gündüzümüze katarak insanlığa faydalı işler yapmaya çabalıyoruz. Bu itibarla göreve başladığımızdan bugüne sizlerden beklentilerimizde çok yüksek oldu. Bundan sonrada yüksek bir hızla çalışmaya devam etmeyi umuyoruz.”dedi.

  ÖZYÖRÜK, geçtiğimiz yıl 15 Temmuzda ülkemizin büyük bir badirenin eşiğinden döndüğünden bahsederek çalışanlarımıza ithafen, “İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden büyük bir uçurumun kenarından döndük. Yüce rabbimiz bize merhamet etti. Bahçemize bağladığımız bir köpek neredeyse kudurmuş ve bize saldırmak üzereydi. Bundan kurtulmuş olmamızdan dolayı biz gece gündüz 24 saat çalışsak yinede azdır. Yeni Türkiye’yi kurmaya başladığımız bu günlerde hepimize ciddi görevler düşmektedir. Her birimiz bu görevin kutsallığını hiçbir zaman unutmadan yüksek bir gayretle çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Önümüzde yapılacak çok büyük işlerimiz var, her birimiz kendimiz için değil Allah rızası için çalışmaya gayret edeceğiz.” dedi.

 ÖZYÖRÜK konuşmasını şöyle tamamladı;

 “İlimizde soluduğumuz havanın her gramı tertemiz oluncaya kadar, içtiğimiz her yudum suyun en küçük bir kirliliği olmayıncaya kadar, ilimizde yılda binden fazla yaptığımız sevklerin sıfıra düştüğünü görünceye kadar hiç durmadan çalışmak zorundayız. Bu itibarla bundan sonra sizlerden beklentilerimiz daha da yüksek olacak dedi.

 Sözlerime Mevlana’nın bir sözüyle son veriyorum, ‘Vakti şerifler hayrola, hayırlar fethola, şerler defola, ramazan bayramınız mübarek ola’.”

 Konuşmaların ardından, Bisiklet Kardeşliği Projemiz kapsamında Suriye ve Iraklı misafirlerimizin İstiklal Marşımızı ezberleyen çocuklarına bisiklet hediye edildi.BİSİKLET KARDEŞLERİ 15 TEMMUZ ANISINA BULUŞTU

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.MustafaÖZYÖRÜK’ün öncülüğünde ‘‘Sağlıklı Birey, Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Dünya” sloganıyla başlatılan Bisiklet Kardeşliği Projesikapsamında ülkemize gelen ve bize sığınan mülteci çocuklar ile ülkemiz çocukları aralarında gönül bağı oluşturulması, merhamet ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla çeşitli faaliyetlerde bir araya geliyor.

15 Temmuz anısına düzenlenen bisiklet günü etkinliklerinin ilk gününde deBisiklet Kardeşleri bir araya gelerek, çeşitli aktivitelerde bulundular.
IMG_3962.JPG

BİSİKLET1.png