Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (Hap) Eğitimi Düzenlendi
26 Ocak 2018

Afet, insanlar için fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıplar doğuran, insanın normal yaşantısını ve eylemlerini durduracak veya kesintiye uğratacak doğal veya insan kökenli olaylardır. Ülkemiz ve özellikle İlimizin birinci derece deprem kuşağında olması göz önüne alındığında afete hazırlıklı olmanın önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP), hastane hizmetlerinin her durumda sürdürülebilir olmasını sağlayarak, hasta ve yaralılara en etkin hizmetin sunulması, personelin ihtiyaç ve güvenliğini gözetmeyi temel almaktadır.

İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan kamu, özel hastanelerine yönelik yönetici ve HAP hazırlama komisyonu üyelerine 16-18- Ocak  2018 tarihleri arasında 3 günlük HAP(Hastane Afet ve  Acil durum planları) uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

Düzce Üniversitesi Sağlık uygulama ve araştırma hastanesi,Düzce Atatürk Devlet Hastanesi,Akçakoca Devlet hastanesi,Gümüşova ,Kaynaşlı,Gölyaka, Yığılca ilçe devlet hastaneleri ve Özel Hastanelerinde katıldığı toplam 22 personelimizin eğitimi başarıyla tamamlamış olup sertifikaları verilmiştir.Ardından uygulamalı masabaşı tatbikatı gerçekleştirilmiştir.