Öğretmenlere Yönelik Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Düzenlendi
07 Mart 2018

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

            Dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri madde kullanımıdır. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan madde kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir alışkanlıktır.

            Düzce İl Sağlık Müdürlüğü YEDAM İlkadım Bağımlılıkla mücadele Merkezi,Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM) ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Bağımlılıkla Mücadele Temel Farkındalık Eğitimi verildi.

            Özellikle genç ve çocuklara zarar veren her türlü bağımlılığa 'dur' demek amacıyla Düzce Valisi Sayın Zülkif DAĞLI başkanlığında yürütülen mücadele kapsamında bu kez öğretmenlerle bir araya gelindi. Merkez, ilçe, belde ve köylerde görev yapan öğretmenlere yönelik Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 26 Mart tarihine kadar sürecek seminerlerin ilki bugün başladı. Seminere Düzce Valisi Sayın  Zülkif DAĞLI, İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İbrahim Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Yiğit, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ile öğretmenler katıldı. Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dilek Akkuş’un öğretmenlere yönelik verdiği seminer ve eğitimler öncesinde konuşan Sayın Valimiz , bağımlılığın artık terör kadar önemli bir konu olduğuna dikkat çekerek bununla topyekun mücadele çalışmalarına hız verildiğini söyledi.
bagimlilik1.JPG
bagimlilik2.JPG
bagimlilik3.JPG
bagimlilik4.JPG
bagimlilik5.JPG
mansetbagimlilik.JPG