Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası
28 Mart 2018

 

ACİL TIP TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ HAFTASI

22 Mart, “Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü”, 22-28 Mart haftası ise “Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda il Sağlık Müdürümüz Op. Dr. İbrahim ÖZCAN, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Muhammed Melik ÇANDAR, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Numan ÇABUK ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri bir araya gelerek haftanın anlam ve önemi ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundular.

Op. Dr. İbrahim ÖZCAN yaptığı konuşmada: “Haftanın 7 günü 24 saat, her türlü coğrafi engele, her çeşit hava şartına rağmen fedakârca görev yapan acil tıp teknisyen ve teknikerleri, sağlık camiamızın görünen yüzü ve yüz akımızdır.

Günümüzde sunulan ambulans hizmetlerinde, her gün milyonlarca insana olay yerinde acil müdahaleler yapılmakta; uygun şartlarda ve en kısa zamanda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkânına sahip hastane acil servislerine transferi sağlanmaktadır.

 İnsan yaşamı açısından böylesine önemli bu hizmetin kaliteli bir şekilde sunulmasında mesleki yeterliliğe sahip, eğitimli, kaliteli hizmet sunan, iyi yetişmiş Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri, ülkemizde acil sağlık hizmetlerinin daha başarılı bir şekilde sürdürülmesi için bizim itici gücümüzdür.

Herhangi bir yerde bir ambulans siren sesi duyduğumuzda; o anda, ambulansta bulunan ve acı çeken hasta ya da yaralıların acılarını dindirmek için ter döken, gerekirse canını ortaya koyan tüm ATT’lere en güzel dileklerimizi sunuyor; Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftalarını tebrik ediyoruz. Değerli arkadaşlarımızın başarılarının devamını diliyoruz. Görev şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.


AZKJ7606.JPG
DUXV4240.JPG
GCYE5845.JPG
GZWD5811.JPG
LRAJ9182.JPG
OUBI6617.JPG
XIWL7980.JPG